Susitikime pasakose

Redaguota: 2021-03-19 14:30

Pasaka – tai mūsų gyvenimo atspindys, perteiktas kur kas smagesne ir žaismingesne forma. Juk ne veltui senelių sektos pasakos yra aktualios ir šiandien bei paliečia svarbias visuomenės temas. Todėl net ir sparčiai besikeičiant mūsų kasdienybei ir technologijoms užkariaujant didžiąją dalį laisvalaikio, rekomenduojama neatsisakyti pasakos vaikams prieš miegą. Nereikia bijoti, kad fėjomis, raganomis ir burtininkais tikintis vaikas bus naivus – anaiptol, šie dalykai ateityje jam asocijuosis su vaikyste ir šiltais prisiminimais, o pasakose užkoduotos gilesnės prasmės padės geriau suprasti aplinką ar net taps įkvėpimu kasdieniame gyvenime.

Siekdami stiprinti tarpusavio bendradarbiavimą, pasitelkiant pasakas, „Kodėlčiukų“ grupės vaikai bei jų šeimos nariai ir grupės auklėtojos vasario mėnesį dalyvavo Vilniaus lopšelio/darželio „Šilelis“ organizuotame Respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vaikų ir tėvų projekte „Susitikime pasakose“. Tėveliai sekė vaikams jų mėgstamas pasakas, įrašė audio įrašą ir siuntė į grupės Facebook paskyrą. Visą mėnesį prieš pietų miegą darželį lankantys ir karantino metu namuose esantys „Kodėlčiukai“ klausėsi tėvelių skaitomų pasakų. Šiame projekte dalyvavo devynių vaikų tėvai. Mėnesio veikla buvo reflektuojama ir įvertinta teigiama įtaka vaikų kūrybiškumui, emocinio intelekto ugdymui. Džiaugiamės vaikų emocijomis ir puikiu pedagogų ir tėvų bendradarbiavimu.