Sveikatos stiprinimo projektas „Auk sveikas, vaike”

Redaguota: 2019-12-06 14:51

Kauno lopšelyje-darželyje „Čiauškutis“ spalio mėnesį buvo vykdomas  sveikatos stiprinimo projektas „Auk sveikas, vaike“.

Bendradarbiaujant  su šeima siekėme,  kad vaikas įgytų žinių, praktinių įgūdžių, įprastų stiprinti savo  sveikatą prieinamomis priemonėmis, išsiugdytų  teigiamą  nuostatą ir  atitinkamą elgseną.

Organizuojant parodą „Vitaminų medis“ vaikai kartu su tėveliais, išsiaiškinę kokių vitaminų yra vaisiuose ir daržovėse,  pasitelkę meninės raiškos priemones suteikė įvairiems vitaminams, vaisiams ir daržovėms „gyvybę“, taip buvo suformuotas  Vitaminų medis.

Įstaigos erdvių puošimo akcijoje tema „Moliūgas – daržovių karalius“ aktyviai dalyvavo ne tik mokytojos, bet ir vaikučių tėveliai, kurie iš moliūgų sukūrė menines ekspozicijas, kuriomis papuošė  įstaigos laiptines.

Spalio 9 d. lopšelio-darželio „Čiauškutis” vaikučiai, tėveliai ir mokytojos, pasipuošę linksmomis daržovių, vaisių karūnomis bei margaspalviais kostiumais, rinkosi į tradicinę rudens sveikatingumo šventę „Dėdė Derlius darže ir sode”,. Visus šventės dalyvius džiugino originalūs grupių vaikų ir mokytojų rudens gėrybių prisistatymai, o bendrumo jausmus skatino muzikiniai rateliai-dainelės.

Spalio 10 d. lopšelio-darželio „Čiauškutis“ bendruomenė paminėjo pasaulinę Košės dieną. Įstaigos ugdytiniai grupėse žiūrėjo edukacinį filmuką, aiškinosi iš ko gaminama košė, atliko praktines ir menines užduotėles.  Tėveliai aktyviai dalyvavo  grupėse organizuotose foto parodėlėlėse  „Mano mėgstamiausia košė“.

Organizuota fotografijų  paroda  „Sveiki dantukai – graži šypsena“

Spalio 17 d. priešmokyklinių grupių „Zuikučiai” ir „Žiniukai” ugdytiniai rinkosi į sporto šventę „Sportuokime visi-maži ir dideli“. Sporto šventės metu vaikai ne tik susipažino su plaukimo, tinklinio, šokių, biatlono sporto šakomis, bet ir turėjo progą patys išbandyti jėgas tarpusavyje. Nugalėjo draugystė.

Organizuojant akciją „Kur švara – ten sveikata“ įstaigos ugdytiniai grupėse žiūrėjo edukacinį  filmuką  „Kaip teisingai reikia plautis rankas“. Atliko praktines ir menines užduotėles, kurių metu įtvirtino įgūdžius, kaip taisyklingai nusiplauti rankas.

Akcijos metu „Diena be saldumynų“ grupėse apsilankė Vaisiai – žmogučiai, kurie siūlė vaikams  vietoj saldumynų skanauti vaisių. Vaikai visi maloniai sutiko šią dieną saldumynų neragauti, o gardžiuotis šviežiais ar džiovintais vaisiais.

Projekto metu vaikai buvo skatinami dažniau rinktis sveiką maistą, sužinojo kodėl vertėtų sveikai maitintis, kuo naudingi vitaminai. Kadangi sveikata slypi ne tik sveikoje mityboje, bet ir aktyviame gyvenimo būde, stengėmės su vaikais sportuoti, mankštintis, žaisti judrius žaidimus. Projekto tikslas pasiektas, net ir tėvai vietoj saldžių užkandžių vaikams įdeda vaisių arba daržovių.