Linksmi ir sveiki (informacija tėvams)

KALBĖTI APIE JAUSMUS – SVARBIAU, NEI IŠMOKYTI SKAITYTI

Didžioji dalis ankstyvojo ugdymo metodikų ir mokymo kursų siūlo visų pirma ugdyti vaiko intelektą – mokyti logiškai mąstyti, skaityti ir skaičiuoti. Apie emocinį intelektą dauguma tėvų beveik nieko nežino. Kodėl svarbu ugdyti vaiko emocijas ir kaip tai daryti?

BERNARDINAI.LT

VAIKAS IR KOMPIUTERIS: ŽINODAMI TAI, TURĖTUMĖTE NE JUOKAIS SUNERIMTI

Daugeliui nesuvokiama, kodėl vaikas, nepriklausomai nuo jo amžiaus, taip įninka į kompiuterį, kad jam daugiau niekas neįdomu – gyvena savo susikurtame pasaulyje.

TAVOVAIKAS.LT

KAIP UŽAUGINTI SVEIKĄ IR KŪRYBINGĄ VAIKĄ GAMTOJE?

Tikriausiai visi tėvai stengiasi, kad jų vaikai nesirgtų, būtų laimingi, tačiau situacija tokia, kad ypač mažamečių vaikų tėvai dažnai turi rūpesčių dėl vaikų sezoninių ligų, tėvams sutrikdomas darbo grafikas.

PSICHIKA.EU

VAIKŲ PSICHIATRAS L. SLUŠNYS: VAIKAMS SUPAŽINDINTI SU DARŽOVĖMIS KNYGŲ NEPAKANKA

Turbūt ne vienas tėtis ir mama susidūrė su neigiamu savo vaikų požiūriu į tam tikras daržoves, kuriuos mažiesiems būtų išties naudinga valgyti. Nuo brokolių ir salierų iki burokėlių bei morkų – vaikai nemėgsta daugybės daržovių ir randa įvairiausių pasiteisinimų, kodėl maistas iš jų lėkštėje liko nepaliestas.

DELFI.LT

KAIP LAVINTI EMOCINĮ INTELEKTĄ: PAPRASTI, BET VEIKSMINGI PATARIMAI

Kiekvieną akimirką mes išgyvename tam tikras emocijas, kartais netgi patys to nesuprasdami. Emocijos tampa svarbios mūsų gyvenime labai anksti.

TAVOVAIKAS.LT

PO 17 METŲ PAGALIAU PAKEISTOS VAIKAMS REKOMENDUOJAMOS MAISTINIŲ MEDŽIAGŲ NORMOS

Nuo sausio 1 d. ugdymo įstaigose įsigaliojo naujos vaikų maitinime rekomenduojamos paros maistinių medžiagų normos. Tai patvirtinta Lietuvos sveikatos apsaugos ministro pasirašytu teisės aktu. Vaikų paros energijos normos nustatytos atsižvelgiant į amžių, lytį bei fizinį aktyvumą.

IKIMOKYKLINIS.LT

EMOCIJŲ REGULIAVIMAS

Kasdieniame gyvenime nuolatos susiduriame su daugybe emocijų, kurios kyla bei keičiasi priklausomai nuo situacijos ar veikiau jos suvokimo bei interpretavimo. Emocija, tai objektyvi, trumpa reakcija į vidinį ar išorinį stimulą. Į ją įeina fiziologiniai pokyčiai, elgesys, sąlyginis refleksas. Pavyzdžiui, kai ko nors labai išsigąstame (žmogaus silueto tamsiame skersgatvyje, viešos kalbos prieš auditoriją, laukiančio egzamino), mūsų širdis pradeda stipriau plakti, išpila prakaitas, suprakaituoja delnai ir pradedame elgtis saugančiai save (pabėgame, ilgai repetuojame kalbą, per naktį mokomės ir pan.).

PSICHIKA.EU