Linksmi ir sveiki (informacija tėvams)

Kas yra tymai?

Tymai – labai laki oro lašeliniu keliu, taip pat per kvėpavimų takų išskyromis suterštas rankas ar kitus aplinkos daiktus, plintanti virusinė infekcija. Sąlytis tarp žmonių, ypač uždarose patalpose, trunkantis ilgiau nei 15 min. yra pakankamas, kad įvyktų imlaus asmens užsikrėtimas. Dažniausiai susirgimas tymais pradžioje pasireiškia karščiavimu, vėliau – akies junginės uždegimu, sloga, kosuliu, atsiranda Kopliko dėmės (balti „grūdeliai“ ant skruosto gleivinės). Ligai būdingas makulopapulinis bėrimas, kuris neniežti.

BŪDAI, PADĖSIANTYS VAIKUI SUVALDYTI PYKTĮ

Pyktis yra normalus ir sveikas dalykas. Kiekvienas sveikas vaikas vienais ar kitais atvejais supyksta ir turi galimybę mokytis, kaip išreikšti pyktį konstruktyviai arba destruktyviai. Norint išauginti emociškai sveikus vaikus, būtina padėti jiems sustoti, nusiraminti ir protingai išreikšti pyktį. Mokymasis, kaip suvaldyti pyktį, svarbus įvairiais amžiaus tarpsniais. Pykčio valdymas svarbus jau ikimokyklinio amžiaus vaikams

IKIMOKYKLINIS.LT

TĖVŲ LENKTYNĖS

Su bičiule psichologe Lauryna  kalbama apie tai, kodėl tėvai taip dažnai vaikuose mato savo pačių išsipildymą ir dar blogiau – trokšta, kad vaikai patvirtintų jų ego, tikisi, kad vaikai tarnaus jų saviviertei? Mums jau išdygo dantukas, keturių mėnesių, – o jums dar ne? Mes jau devynių mėnesių vaikščiojom! Darželyje surengta mūsų piešinių parodėlė! Mes patekom į finalą! Mes įstojom pirmieji! O jūs? Jūs ne?.. „Mes“ – šis žodis labai gerai nusako, į kokią nelaisvę yra pakliuvęs vaikas. Kokius lūkesčius mes, jo tėvai, užkrauname ant vaiko pečių. Jis turi būti ne tik už save, jis turi pateisinti ir savo mamos ir tėčio lūkesčius.

BERNARDINAI.LT

PSICHOLOGĖS PATARIMAS ŠEIMOMS, KURIS PAGERINS SANTYKIUS SU VAIKAIS

Tradicijos teikia vaikams saugumo, o šeimai padeda bendrauti. Konsultuoja psichologė Jūratė Bortkevičienė, trijų vaikų mama.

KALBĖTI APIE JAUSMUS – SVARBIAU, NEI IŠMOKYTI SKAITYTI

Didžioji dalis ankstyvojo ugdymo metodikų ir mokymo kursų siūlo visų pirma ugdyti vaiko intelektą – mokyti logiškai mąstyti, skaityti ir skaičiuoti. Apie emocinį intelektą dauguma tėvų beveik nieko nežino. Kodėl svarbu ugdyti vaiko emocijas ir kaip tai daryti?

BERNARDINAI.LT

VAIKAS IR KOMPIUTERIS: ŽINODAMI TAI, TURĖTUMĖTE NE JUOKAIS SUNERIMTI

Daugeliui nesuvokiama, kodėl vaikas, nepriklausomai nuo jo amžiaus, taip įninka į kompiuterį, kad jam daugiau niekas neįdomu – gyvena savo susikurtame pasaulyje.

TAVOVAIKAS.LT

KAIP UŽAUGINTI SVEIKĄ IR KŪRYBINGĄ VAIKĄ GAMTOJE?

Tikriausiai visi tėvai stengiasi, kad jų vaikai nesirgtų, būtų laimingi, tačiau situacija tokia, kad ypač mažamečių vaikų tėvai dažnai turi rūpesčių dėl vaikų sezoninių ligų, tėvams sutrikdomas darbo grafikas.

PSICHIKA.EU

VAIKŲ PSICHIATRAS L. SLUŠNYS: VAIKAMS SUPAŽINDINTI SU DARŽOVĖMIS KNYGŲ NEPAKANKA

Turbūt ne vienas tėtis ir mama susidūrė su neigiamu savo vaikų požiūriu į tam tikras daržoves, kuriuos mažiesiems būtų išties naudinga valgyti. Nuo brokolių ir salierų iki burokėlių bei morkų – vaikai nemėgsta daugybės daržovių ir randa įvairiausių pasiteisinimų, kodėl maistas iš jų lėkštėje liko nepaliestas.

DELFI.LT

KAIP LAVINTI EMOCINĮ INTELEKTĄ: PAPRASTI, BET VEIKSMINGI PATARIMAI

Kiekvieną akimirką mes išgyvename tam tikras emocijas, kartais netgi patys to nesuprasdami. Emocijos tampa svarbios mūsų gyvenime labai anksti.

PO 17 METŲ PAGALIAU PAKEISTOS VAIKAMS REKOMENDUOJAMOS MAISTINIŲ MEDŽIAGŲ NORMOS

Nuo sausio 1 d. ugdymo įstaigose įsigaliojo naujos vaikų maitinime rekomenduojamos paros maistinių medžiagų normos. Tai patvirtinta Lietuvos sveikatos apsaugos ministro pasirašytu teisės aktu. Vaikų paros energijos normos nustatytos atsižvelgiant į amžių, lytį bei fizinį aktyvumą.

IKIMOKYKLINIS.LT

EMOCIJŲ REGULIAVIMAS

Kasdieniame gyvenime nuolatos susiduriame su daugybe emocijų, kurios kyla bei keičiasi priklausomai nuo situacijos ar veikiau jos suvokimo bei interpretavimo. Emocija, tai objektyvi, trumpa reakcija į vidinį ar išorinį stimulą. Į ją įeina fiziologiniai pokyčiai, elgesys, sąlyginis refleksas. Pavyzdžiui, kai ko nors labai išsigąstame (žmogaus silueto tamsiame skersgatvyje, viešos kalbos prieš auditoriją, laukiančio egzamino), mūsų širdis pradeda stipriau plakti, išpila prakaitas, suprakaituoja delnai ir pradedame elgtis saugančiai save (pabėgame, ilgai repetuojame kalbą, per naktį mokomės ir pan.).

PSICHIKA.EU