CYPLIUKAI

Redaguota: 2024-02-05 19:01

ANKSTYVOJO AMŽIAUS GRUPĖS

Ankstyvojo amžiaus grupes lanko patys mažiausi 1,5 – 3 metų iš namų atėję vaikai. Iki atėjimo į darželį vaikučiai buvo auklėjami šeimoje, todėl svarbiausias  pedagogų rūpestis – kad vaikai greitai ir lengvai adaptuotųsi naujoje aplinkoje. Šio amžiaus vaikams svarbiausia – saugumo jausmas, todėl siekiama sukurti šiltą, emocinį ryšį tarp vaiko ir pedagogo. Jauki, estetiška, žaisminga, kūrybinga ir saugi grupės aplinka, rūpestingi pedagogai, palengvina adaptaciją ir įkvepia vaikučius žengti pažinimo takeliu.

Viso buvimo grupėje metu skatinamas vaikų kalbinis aktyvumas – sekamos pasakos, dainuojama, žaidžiami pirštukų žaidimai, vaidinama pirštininėmis, pirštukinėmis lėlėmis. Siekiama palaikyti nuoširdžią bendravimo kultūrą; lavinama vaikų smulkioji motorika, ugdoma kalba, turtinamas aktyvusis žodynas. Grupes puošia bendri vaikučių, tėvelių ir mokytojų darbeliai.

Ugdant vaiką, siekiama, kad jis augtų sveikas, orus, bendraujantis, smalsus, kuriantis, sėkmingai besiugdantis. Vaikams skiriama mokytojų meilė, dėmesys ir šiluma.