Lietuvos Zoologijos sodo graužikų ir vabzdžių edukacija darželyje

Redaguota: 2021-12-13 11:00

„Jeigu negalite atvykti pas mus, mielai aplankysime jus“- taip sveikinosi edukatorius iš Lietuvos zoologijos sodo. Nors šiuo metu Zoologijos sodas yra uždarytas rekonstrukcijai, bet išvažiuojamosios edukacijos vyksta. Lietuvos Zoologijos sodo misija supažindinti visuomenę su pasaulio ir Lietuvos gyvūnijos įvairove, su nykstančiomis rūšimis ir nykimą sąlygojančiais veiksniais, skatinti sąmoningumą ir atsakomybę už biologinės įvairovės išsaugojimą, ugdyti emocinius ryšius su gyvūnais. O vaikystė geriausias laikas išmokti svarbiausias gyvenimo pamokas.       Baigdami lapkričio mėnesio sveikatą stiprinančių mokyklų pozityvios psichosocialinės aplinkos projekto „Pasidalinkime draugyste“ veiklas, norėjome draugystės sąvoką sustiprinti, į svečius pasikviesdami draugus gyvūnus. Mes visi esame šios žemės gyventojai, sutarkime su gamta ir ją saugokime. Gruodžio 2 ir 3 dienomis mūsų darželyje vyko dvi edukacijos: „Vabzdžių karalystė zoologijos sode“ bei „Graužikai ir jų atstovės gražuolės žiurkės.

                      Edukacijoje vaikai susipažino su biologine vabzdžių įvairove. Išgirdo apie įdomius reiškinius vabzdžių pasaulyje. Žaidė žaidimą „Ar visi jie vabzdžiai?“. Iš arti stebėjo Madagaskaro tarakoną „Zazu“, gyvalazdę „Žirnę“, išgirdo įdomias istorijas, patyrė neišdildomų įspūdžių. Išsiaiškino, kas padėtų tausoti jų natūralią aplinką. Susipažino su retu Lietuvoje gyvenančiu niūriaspalviu auksavabaliu.

                      Edukacijoje apie graužikus vaikai daug sužinojo apie retus šios rūšies atstovus, jų gyvenimo būdą. Nors graužikai dažnai įvardinami kaip kenkėjai, bet jie kaip ir kiti gyvūnai taip pat yra reikalingi gamtoje. Vaikai smagiai žaidė žaidimą su triušiuku „Kokį gyvūną žinai?“. Stebėjo edukacijoje dalyvaujančius graužikus, išsiaiškino, kaip teisingai elgtis juos laikant namuose. Daug emocijų sukėlė šie svečiai. Vaikai glostė triušytę, žavėjosi jūros kiaulyte, vardu Pankas, stebėjosi gražuolės žiurkės ilga uodega ir džiaugėsi mažu Džiungarijos žiurkėnu.

                      Dėkojame Lietuvos Zoologijos sodui, kad mus aplankė, o darželio vadovui, kad suteikė tokią galimybę netradiciniu būdu susipažinti su mūsų draugais gyvūnais.

                      Vaikai, gyvenkime draugiškai!