RESPUBLIKINIS FIZINIO AKTYVUMO SKATINIMO PROJEKTAS „JUDĖKIM VISI IR BŪKIM SVEIKI“

Redaguota: 2023-05-22 08:05

Įvairiais tyrimais nustatyta, kad Lietuvoje ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinis aktyvumas yra per mažas. Būtina formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius, skatinti vaikus daugiau užsiimti fizine veikla, prioritetus skirti sveikatą stiprinančiam, masiniam sportavimui. Pagal Pasaulinę sveikatos organizaciją (PSO) sveikatą stiprinantis fizinis aktyvumas – tai fizinė veikla teikianti naudą sveikatai.

                      Mūsų darželyje balandžio mėnesį vyko projektas, kurio tikslas ugdyti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, propaguoti sveiką gyvenseną ir judėjimo džiaugsmą bei skatinti bendruomeniškumą tarp ugdymo įstaigos ugdytinių, jų tėvų (globėjų) ir mokytojų.                    Projekto metu vaikai supažindinti su judėjimą, fizinį aktyvumą skatinančiais būdais, veiklomis, įvairiomis sporto šakomis bei sveika mityba darželyje ir namuose. Visą savaitę, kiekvieną rytą, vaikai, pedagogai, tėvai (globėjai) kieme mankštinosi, taip pat vaikai su šeima sportavo įvairiose miesto erdvėse ir dalijosi nuotraukomis, pasakojo įspūdžius. Organizuotas vaikų sportas ir prisijungta prie  respublikinės talkos akcijos „DAROM“ miesto erdvėse t. y. buvusios Kauno „Žiburio“ mokyklos sporto stadione ir Kauno Aukštųjų Šančių ąžuolyne. Lauko veiklos vykdomos įtraukiant kuo daugiau judriųjų žaidimų, surengtos krepšinio, futbolo rungtynės su sirgalių palaikymo komandomis, taip pat atliktos lengvosios atletikos rungtys: rutulio stūmimas, disko metimas, bėgimas per barjerus, šuolis į aukštį. Vaikai noriai ir smagiai sportavo, ypač darželio kaimyninėse miesto erdvėse.

                      Dėkojame aktyviai dalyvavusiems vaikams, pedagogams, vaikų tėvams (globėjams) ir linkime būti sveikiems!