Rugsėjo 1-oji

Redaguota: 2023-09-20 13:41

Atrodo taip neseniai mes pynėme Joninių vainikus iš lauko gėlių, krykštavome po darželyje trykštančiu vandens fontanu. Ir štai dabar, su klegančiais, išskrendančiais į šiltuosius kraštus paukščiais, pas mus atkeliavo spalvingas rudenėlis. Surinkdamas besidraikančių voratinklių gijas, supindamas į skraistę rūko kasas, sukvietė visas rudens gėrybes į pintines.

                      Mūsų darželyje užderėjo jų daug, kas iš sodo, kas iš daržo, kas iš miško. Suriedėjo, sugurmėjo į darželio kiemą: obuoliai, morkos, kopūstai, burokai, baravykai, žirniukai, moliūgai, pomidorai.

                      Rudenėlis visus pakvietė į linksmą derliaus šventę. Dainuodamos, rudeniniais sijonais mosuodamos, atšlamėjo rudens karalienės. Jos papasakojo vaikams apie rudens gėrybes, dainavo, šoko, mįsles spėliojo ir pakvietė kiekvienos grupės vaikus pasirodytį savo rudeninius kostiumius. Smagiai išdykavę, vaikai iš karalienių sulaukė lauktuvių, kurias smaguriavo sugrįžę į grupes.