Šviesk, žibinte, skleisk šilumą ir gerumą

Redaguota: 2023-11-20 11:11

Nuo seno, lapkričio mėnesį, kai tamsu, dažnai gaubia rūkai, lyja, vėjuota, įvairiose kraštų tradicijose yra minimos šviesos šventės: Oželio diena, Šv. Martynas, saulės grįžtuvių laukimas, Šv. Liucija.

Lapkričio 10 dienos vakarą mokytojos, vaikai, tėveliai susirinko darželio kieme, nešini žibintais. Gerėdamiesi skleidžiama žibintų šviesa visi kartu išklausė ir pažiūrėjo Klaipėdos vokiečių bendrijos projekto „Mums linksma ir smagu ir tamsiuoju metų laiku“ teatralizuotą Šv. Martyno legendą. Įkvėpti legendos dalintis žibintų šviesa ir gerumu, bei padainavę I. Šedukienės dainelę „Žibintas“, rikiavosi į draugišką eiseną aplink mūsų darželį. Buvo smagu eiti tamsoje su šviečiančiu žibintu rankose, o atsveikinant stipriai tarpusavyje apsikabinti.

Vaikai jau žino, kad Lapkričio 11-oji minima Šv. Martyno diena. Šią dieną žmonės prisimena legendą, vakare uždega švieseles, nešini žibintais kviečia į eiseną, kuri tarsi Martyno kelionė. Tamsiais ir žvarbiais rudens vakarais labai trūksta šviesos ir saulės, todėl šviečiantys žibintai žmonėms primena šilumą, gėrį. Šiuo veiksmu norima prisiminti Šv. Martyno neštą žinią: „Kas pasidalina su kitu, tas laimi prieš blogį ir tamsą.“

Linkime gražaus Advento laikotarpio, atliekant gerus darbus, nušviečiant gerumo šiluma artimus žmones, kad ta tikroji Kalėdų žvaigždė sužibėtų kiekvieno mūsų širdyse.