Tautiškumo ir pilietiškumo ugdymo akcija „ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA “

Redaguota: 2022-01-14 13:32

Tai jų alsavimas, kaip vėjo gūsis,

Išskleidžia mūsų vėliavas; jų rankos

Palaimina ir duoną, ir svajonę“.

(Just. Marcinkevičius)

 

                      Šiemet tautiškumo ir pilietiškumo ugdymo akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ vyko jau 15-tąjį kartą, kurioje kasmet dalyvauja ir mūsų įstaiga. Ugdant vaikų tautinę savimonę ir pasididžiavimą savo šalimi, ugdomas ir gerumas, kitų žmonių atjauta, viduje užgimsta vienybės ir draugystės jausmai. Istorinis atminties įvykių pasakojimas padeda mūsų vaikams įsijausti į pilietiškumo, pareigos jausmus, augina savimi pasitikinčias asmenybes, Lietuvą mylinčius bei ją ginti galinčius piliečius.

                      Dvi dienas vaikai grupėse kalbėjo apie meilę Lietuvai, apie didvyriškumą, išreiškė savo jausmus kūrybiškuose darbeliuose, dainavo, žaidė, visą meilę skirdami savo šaliai Lietuvai. Sausio 13-osios rytą darželio languose sužibo vienybės, atminimo ir pergalės žvakelės, simbolizuojančios šviesą, teisingumą, atmintį ir laisvės gynėjų laužus, o popietę vaikai įstaigos takelį papuošė Neužmirštuolių žiedais. Prisiminkime ir didžiuokimės pasiekta pergale, perduokime šį jausmą jaunajai kartai – atmintis gyva, nes liudija.